Międzynarodowy Konkurs  "Kangur Matematyczny"

W dniu 17 marca 2016r. 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".  Uczniowie z kl.III i IV rozwiązywali zadania w kategorii Maluch, a uczniowie kl.V i VI w kategorii Beniamin. Uczniowie musieli odpowiednio zakodować swoje nazwisko, imię i odpowiedzi do zadań na specjalnej karcie odpowiedzi, która była elementem konkursu. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.  Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. "Dzień Kangura" jest okazją do popularyzacji w szkole matematyki. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników.
   Uczeń kl.4 Mateusz Kurdziel otrzymał w tym konkursie wyróżnienie- gratuluję!
nauczyciel matematyki
Alicja Woźniak