Konkursy matematyczne

W lutym uczennice z kl.VI naszej szkoły brały udział w konkursach matematycznych organizowanych przez Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie. Pierwszy z nich to "Rozkosze Łamania Głowy". Miał on na celu popularyzowanie matematyki wśród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurencja była duża. Drugi konkurs to VII Międzyszkolny Konkurs "Matematyczne Origami". Motywował on uczniów do pogłębiania wiedzy z geometrii, rozwijania wyobraźni przestrzennej, wrażliwości estetycznej, koncentracji i wytrwałości. W tym konkursie 5 marca uczennica kl.VI naszej szkoły Krystyna Paśko otrzymała wyróżnienie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

nauczyciel matematyki
Alicja Woźniak