Audycja taneczna szkoły muzycznej Yamaha

Po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji umuzykalniającej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Zajęcia odbyły się w dniu 1 marca 2016r. Tematem spotkania były tańce- standardowe i latynoamerykańskie. Gościem była para taneczna Kamila i Maciej. Na wstępie prowadzący zadał pytanie- Czym jest taniec? Uczniowie trafnie odpowiedzieli, że to ruch do muzyki. Kamila i Maciej byli ubrani w specjalne stroje do tańców standartowych i zaprezentowali walc angielski, walc wiedeński, tango i foxtrot. Kamila ubrana była w  długą, szytą na zamówienie, pięknie ozdobioną sukienkę, specjalne buty i miała klasyczną fryzurę. Natomiast Maciej miał na sobie szerokie spodnie, kamizelkę, białą koszulę, muszkę i specjalne buty- lakierki, na małym obcasie.
    W przerwie na przebranie się tancerzy nasi uczniowie ćwiczyli tańce, które wykonuje się na dyskotekach- hip-hop i disco. Po przerwie para tancerzy prezentowała tańce latynoamerykańskie- sambę, cha-chę, rumbę jive i pasodoble. Oczywiście w innych strojach: Kamila w krótkiej sukience, bogato zdobionej, w butach na wyższych obcasach, a Maciej zamienił kamizelkę i białą koszulę na bardzo zdobioną, świecącą koszulę- body.
   Lekcja była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała.

Alicja Woźniak