Zmagania sportowe klas młodszych

10 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyła się  Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Klas Młodszych. Uczestniczyły w niej 12 - osobowe reprezentacje ze Szkoły Podstawowej  nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Sportowe reprezentacje szkół zostały wprowadzone na salę gimnastyczną i uroczyście powitane przez gospodarzy olimpiady. Młodzi sportowcy poznali historię olimpiad sportowych poprzez oglądanie prezentacji komputerowej przygotowanej przez pana Dawida Bartusia, byli świadkami wprowadzenia na salę Znicza Olimpijskiego, wysłuchali w skupieniu Hymnu Olimpijskiego i obserwowali zawieszenie Flagi Olimpijskiej. Program artystyczny uświetniły wspaniałe, gimnastyczne występy naszych szkolnych cheerleaders z klas młodszych i starszych, przygotowanych przez panią Agatę Zając. Następnie po złożeniu przez zawodników przysięgi sportowej o uczciwej rywalizacji,  przystąpiono do konkurencji drużynowych i indywidualnych, prowadzonych przez pana Dawida Bartusia i pana Mirosława Stybaka. W wyniku zmagań sportowych nasza szkoła drużynowo zajęła I miejsce i wywalczyła złote medale. W konkurencjach indywidualnych :

I miejsce w rzucie piłką lekarską zdobył   Kacper Cyran kl. III;

II miejsce w pokonywaniu toru przeszkód na czas zdobyła Oliwia Olszak  kl. IIa;

III miejsce w rzutach do kosza zdobył Tymoteusz Bieniek kl. III.

Po zmaganiach sportowych uczestnicy skorzystali z poczęstunku. Uroczystego zakończenia olimpiady dokonał Dyrektor Szkoły pan Andrzej Kruk, który wyraził uznanie dla wszystkich zawodników, pochwalił ich wysiłek i zaangażowanie w konkurencje. Dyrektor wręczył również zasłużone dyplomy, medale, puchary i nagrody sportowe dla każdej szkoły, ufundowane przez naszą szkołę.
   Organizatorzy I Międzyszkolnej Olimpiady Sportowej Klas Młodszych składają podziękowanie wszystkim nauczycielom i opiekunom przybyłych szkół za przygotowanie uczestników do zmagań sportowych w roku szkolnym 2015/2016.

wych. kl.IIa
Elżbieta Siorek