Wernisaż Plastycznego Konkursu Biblijnego
pt. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)"

5 lutego o godz. 10.30 w Millenium Hall miało miejsce wręczenie nagród w Konkursie Biblijnym pt. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)" dla dzieci szkół podstawowych klasy od I do III, organizowanym przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Przedmiotem Konkursu było wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3, w której uczeń miał zaprezentować jeden z wybranych przez siebie tematów z Ewangelii św. Łukasza:

a) Wskrzeszenie syna wdowy z Nain (Łk 7,11-17);
    b) Pojednana i kochająca grzesznica (Łk 7,36-50);
    c) Przypowieść o dobrym Samarytaninie (Łk 10,29-37);
    d) Zagubiona owca (Łk 15,4-7);
    e) Syn zagubiony i syn wierny: „syn marnotrawny" (Łk 15,11-32).

Pierwszy etap miał miejsce w 50 szkołach, które wzięły udział w Konkursie. Każda z nich na etap diecezjalny przysłała po 3 najlepsze prace. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Po podjęciu trudnych decyzji Komisja Konkursowa w składzie: Ks. mgr Franciszek Dziedzic – plastyk (Przewodniczący), ks. mgr Paweł Batory – plastyk; p. mgr Daria Sikora – plastyczka; ks. M. Dzik, p. Agata Gajdek; p. Justyna Sikora postanowiła uhonorować wyróżnieniem m.in. uczennicę naszej szkoły Amelię Mendochę z kl.IIa. Na etapie szkolnym nagrodzono: Julię Rogus z kl.Ia i Tymoteusza Bieńka z kl.III.

ks. Grzegorz Wolan

Wyróżniona praca