„Cha-Ching” Program edukacji finansowej dla dzieci

Program ten został przygotowany przez towarzystwo ubezpieczeń Prudential z myślą o kształtowaniu właściwych postaw wobec zarządzania pieniędzmi wśród dzieci w wieku 6-12 lat. W jego ramach uczniowie zdobywają informacje o sposobach zarabiania, oszczędzania i wydawania pieniędzy oraz o tym, że środki finansowe powinny służyć wsparciu potrzebującym. Istotą programu jest nauka poprzez zabawę, stąd w świat finansów wprowadzają animowani bohaterowie bajki. Program Cha-Ching ma wywołać pozytywne zmiany w zachowaniu dzieci. Być może dzięki niemu, najmłodsi zaczną oszczędzać swoje kieszonkowe i wykażą pewną dyscyplinę w wydawaniu pieniędzy.
wychowawca kl.Ia
Monika Kmieć