Jasełka i konkurs kolęd

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa. 22 grudnia 2015r. - w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną w klasach odbyły się uroczyste wigilie z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, a na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji. Następnie blask światełek i gwiazdy betlejemskiej oraz piękny śpiew kolęd wprowadził społeczność szkolną i rodziców w nastrój świąt. Uczniowie klasy VI i V pod kierunkiem pani Doroty Markowicz i ks. Grzegorza zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przypominający wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa, abyśmy po raz kolejny przeżyli tajemnicę Bożego Narodzenia. Tegoroczne jasełka były radosne, młodzi aktorzy wprowadzili uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Oprócz tradycyjnych trzech króli i pastuszków w przedstawieniu pojawiły się również anioły, staruszka, rozbójnik, płaczący chłopiec. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na Święta Bożego Narodzenia.
   W ramach przedświątecznego spotkania odbył się także V Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział ponad 30 wykonawców. Przyznano nagrody i wyróżnienia.

ks. Grzegorz Wolan