Dzień Otwartych Koszar

W piątek (04.12.2015r.) uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojskowej, uczestnicząc w „Dniu Otwartych Koszar" zorganizowanym z okazji święta 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. Józefa Kustronia.  W związku z tym dniem przygotowano dla dzieci wiele atrakcji m .in.: pokaz wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy, pokaz pojazdów będących na wyposażeniu jednostki. Przy każdym stanowisku żołnierze opowiadali o eksponowanym sprzęcie wojskowym oraz udzielali odpowiedzi na  wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Każdy uczeń mógł zasiąść w pojazdach, przymierzyć mundur, a także potrzymać broń i poczuć się, jak prawdziwy żołnierz. Święto batalionu zostało zakończone defiladą pododdziałów, w której w dużym skupieniu i zaangażowaniu uczestniczyły dzieci.
   Wycieczka z pewnością przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy o roli wojska oraz zachęciła wielu uczniów do tego, aby w przyszłości zostać zawodowymi żołnierzami, dostarczając jednocześnie wszystkim jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
Wychowawca klasy IIb
Martyna Schmidt