Yamaha- szkolna audycja muzyczna

1.12.2015 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu audycji muzycznych prowadzone przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Spotkania są niezwykłą  okazją nie tylko do obcowania z instrumentami i muzykami profesjonalnie zajmujących się muzyką, ale także  stwarzają okazję do rozbudzenia wrażliwości muzycznej u dzieci. Prowadzący starają się za każdym razem wzbogacić wiedzę uczniów o nowe zagadnienia  dotyczących różnych instrumentów muzycznych. Tematem przewodnim drugiego spotkania z muzyką było poznanie instrumentów dętych drewnianych. Dzieci   miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na podstawowych oraz najpopularniejszych odmianach saksofonów, m.in. sopranowym czy altowym. Ciekawostką dla dzieci okazała się sama nazwa rodziny instrumentów, do których należy saksofon, ponieważ pomimo wyglądu i materiału z jakiego wykonane są instrumenty należą one bowiem do instrumentów dętych drewnianych, a zawdzięczają  to drewnianemu stroikowi wewnątrz instrumentu. Gościem specjalnym spotkania był pan Łukasz Głogowski- saksofonista, występujący obecnie jako muzyk w orkiestrze w programie ,,Taniec z gwiazdami” oraz w zespole Ich Troje.  Zajęcia było przeprowadzone w sposób interaktywny, z aktywnym udziałem dzieci.
   Na zakończenie dzieci wraz z muzykami zaśpiewały wspólnie wybrany utwór przy akompaniamencie instrumentów nowo poznanych. Zajęcia skierowane są do dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczęszczających do naszej szkoły- zarówno dzieci z oddziału ,,0” uczestniczyły w zajęciach po klasy 6. Dla każdego były to zajęcia obfitujące w nowe treści oraz dobrą zabawę.

wychowawca Punktu Przedszkolnego
Magda Kusz