Zabawa andrzejkowa klas młodszych

W dniu 26 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas młodszych. Pierwszaki poznały historię wróżb i zabaw andrzejkowych oraz miały okazję wziąć udział we wróżbach przygotowanych przez wychowawczynie. Największą frajdę sprawiła uczniom ostatnia wróżba, czyli lanie wosku przez magiczny klucz. Powstałe woskowe figurki pobudziły wyobraźnię dzieciaków, które wspólnie wymyślały co je czeka w przyszłości. Uśmiechom i radości nie było końca. Pierwszaki miały również okazję potańczyć w rytm skocznej muzyki. Na koniec dzieciaki czekała słodka niespodzianka- poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tegoroczna zabawa andrzejkowa była bardzo udana- wszyscy bawili się wyśmienicie!
   Klasy drugie przypomniały sobie andrzejkowe zwyczaje i wróżby, poznane w ubiegłym roku oraz poznały nowe obyczaje związane z andrzejkami. Uczniowie wróżyli sobie z butów, obliczali swoją magiczną liczbę wynikającą ze swojej daty urodzin, odkrywali swoją przyszłość, wybierając przedmioty, symbolizujące ich dalsze życie. Dowiadywali się też, jakie będzie imię wybranki czy wybranka w przyszłości. Odkrywali czy spełnią się ich marzenia. Nie mniej emocji niż wróżby, dostarczyły dzieciom różnorodne konkursy, w których bardzo chętnie brały udział i za które zostały symbolicznie nagrodzone. Konkursyy i wróżby były  przeplatane wspólną zabawą taneczną. Uczniowie skorzystali też z poczęstunku, przygotowanego dla nich przez rodziców.
Wych. kl.Ib
Justyna Adamska-Szałajko