VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej "Słowa Twe, Panie..."

18 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Rzeszowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III i klasy IV - VI. Zadaniem uczestników była recytacja jednego utworu poetyckiego o tematyce religijnej. Cele konkursu to: rozbudzanie zainteresowań religijną twórczością poetycką, przygotowanie uczniów do odbioru literatury pięknej, rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Haber, kl. IIa - Daj mi jeść, Janina Snopek Stefaniak (III miejsce), Jakub Borowiec, kl. III - Naucz się dziwić, ks. Jan Twardowski (wyróżnienie), Martyna Ferenc, kl. V - Modlitwa, Okudżawa Bułat (wyróżnienie), Szymon Dudek, kl. VI, Jeździec, Jerzy Liebert (wyróżnienie).
ks. Grzegorz Wolan