Poznajemy "Piotrusia Pana"

28.10.2015 r, klasy młodsze udały się do teatru Maska na przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Opowiada ono o Wendy i Piotrusiu Panu, którzy przebywają w Nibylandii, gdzie trwa wieczna radość i zabawa. Dziewczynka jednak tęskni do rodziców i wraca do nich. Rodzice natomiast zaczynają dostrzegać błędy jakie popełnili w wychowaniu córki. Piotruś Pan jest spektaklem muzycznym, z elementami tańca i zarazem opowieścią o poszukiwaniu dzieciństwa, ale też o dorastaniu. Niestety Piotruś Pan, po rozstaniu z Wendy już jej nie odwiedzi, bo bardzo boi się, że wtedy z Piotrusia Pana stanie się Panem Piotrem i czar wiecznej szczęśliwości pryśnie jak mydlana bańka. Treść przedstawienia doskonale przemawia do wyobrazni dziecka, uwielbiającego świat spontanicznej zabawy jak również zawiera treści przeznaczone dla dorosłego odbiorcy i nasuwa refleksje związane z odpowiedzialnośćią za słowa i czyny.
wychowawca kl.2a
Elżbieta Siorek