Yamaha – szkolne audycje muzyczne

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole cykl audycji muzycznych prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Muzyczne lekcje skierowane są do dzieci z oddziału ,,O”, uczniów klas I - III oraz IV-VI. Audycje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha nowoczesnymi, interaktywnymi metodami. Uczniowie podczas zajęć rozbudzają swoje zainteresowanie muzyką. Spotkania te cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż prowadzone są bardzo ciekawie.
   Na pierwszym spotkaniu z muzyką 13 października zostały przedstawione instrumenty klawiszowe w wersji elektronicznej. Instrumenty te nie mają strun w ich ,,wnętrzu” mają samą elektronikę, nie trzeba więc ich stroić jak klasyczny fortepian czy pianino. Muzycy przedstawili na spotkaniu pianino elektryczne, keyboard, DJX oraz syntezatory. Najbardziej popularnym instrumentem jest keyboard, pozwalający wykonawcy na grę z automatycznym akompaniamentem przez co można wysłuchać brzmienia wielu instrumentów. Nowoczesne keyboardy mają też możliwość łączenia się z innymi instrumentami elektronicznymi. Bardzo popularne wśród zespołów muzycznych są syntezatory – instrumenty, w których dźwięk można odpowiednio modelować co daje słuchaczowi bardzo ciekawy efekt.
   Podczas audycji wszyscy wysłuchali znanych utworów w wykonaniu muzyków, a także nasi uczniowie mogli zagrać swój utwór przed liczną publicznością, za co zostali nagrodzeni brawami.

nauczyciel muzyki
                                Dorota Markowicz