Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło...

06.10.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta ceremonia ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci z klas Ia i Ib zostały oficjalnie przyjęte do społeczności Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie.  Po przywitaniu zaproszonych gości, pierwszaki po opieką wychowawczyń Pani Moniki Kmieć i Pani Justyny Adamskiej-Szałajko przedstawiły program artystyczny złożony z wierszy i piosenek oraz krótkiej scenki rodzajowej pt. „Lodowisko” . To był ich pierwszy „egzamin”, który zdali na szóstkę. Po nim dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały być pilnymi uczniami, szanować nauczycieli i rodziców, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami. Następnie Pan Dyrektor, Andrzej Kruk dużym ołówkiem pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały piękne dyplomy oraz maskotki i książeczki od koleżanek i kolegów z klas II i III. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii, pierwszaki udały się na słodki poczęstunek, który przygotowali dla nich rodzice.
   To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawca klasy Ia
Monika Kmieć