W krainie baśni

W poniedziałek (05.10.2015r.) po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym „W krainie baśni" zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Filię nr 6 w Rzeszowie. Kierownik biblioteki, pani Maria Gulak podczas zajęć opowiedziała dzieciom, jak wygląda praca bibliotekarza, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Przypomniała również uczniom jak  należy dbać o wypożyczone książki  oraz o właściwym zachowaniu w bibliotece.
   Uczniowie podzieleni na grupy brali czynny udział w grze dydaktycznej zatytułowanej „Czy znasz te książki?", dzięki czemu mogli wykazać się znajomością literatury dziecięcej. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, zachęcając do zabawy ciekawymi rekwizytami i różnymi zestawami pytań. Wychodząc z biblioteki dzieci otrzymały drobny upominek w nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Zajęcia odbyły się w bardzo ciepłej atmosferze a uczniowie obiecali, że na pewno jeszcze odwiedzą bibliotekę.
   Po spotkaniu czytelniczym uczniowie klas drugich udali się na spacer nad Wisłok, w trakcie, którego mieli możliwość zaobserwowania przyrody porą jesienną, uważnie przyglądając się jej oznakom. Nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Wychowawca klasy II a
Elżbieta Siorek