Analiza ciężaru tornistra w stosunku do wagi ucznia

W dniu 9.09.2015 roku przeprowadzono w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych,  ważenie tornistrów klas pierwszych, drugich i trzecich. W badaniu wzięło udział 92 uczniów. Według przyjętych norm przyjmuje się, że właściwy ciężar plecaka nie może przekraczać od 10 do 15 % masy ciała ucznia. Na podstawie przeprowadzonego pomiaru uczniowie naszej szkoły spełniają przyjęte normy. Niemniej jednak należy nadal monitorować przez rodziców i nauczycieli zawartość tornistrów, aby zapobiegać zabieraniu przez uczniów nadmiernej ilości zbędnych rzeczy. Wyeliminuje to wszelkiego rodzaju dysfunkcje układu ruchu u dzieci.

Wychowawca kl. IIa
Elżbieta Siorek