Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie
      35-314 Rzeszów       ul. Miła 58       woj. podkarpackie         tel/fax (17) 748 38 60
e-mail:
sekretariat@sp9.resman.pl
                pracownia komputerowa: e-mail: pracownia@sp9.resman.pl
powrót do strony głównej
Sportowe sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2014/15

Rok szkolny 2014/2015 obfitował w wiele imprez sportowych organizowanych w ramach Igrzysk Miejskiego Ośrodka Sportu i Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.Uczniowie naszej szkoły brali systematycznie udział w rozgrywkach w różnych dyscyplinach, odnosząc znaczące sukcesy.
   W sztafetowych biegach przełajowych reprezentacja dziewcząt zajęła trzecie miejsce. W Indywidualnych Mistrzostwach w LA Patrycja Borowiec zajęła drugie miejsce w skoku w dal, a Paulina Miąsik czwarte miejsce w biegu na 60m.Obie zawodniczki zostały powołane na Halowe Mistrzostwa Podkarpacia w LA Mielcu w dniu 21.02.2015r., na których Patrycja Borowiec została mistrzynią Podkarpacia w skoku w dal w kategorii szkół podstawowych dziewcząt.
   Nasza reprezentacja dziewcząt zdobyła Mistrzostwo Rzeszowa w piłce ręcznej oraz wicemistrzostwo w koszykówce. Reprezentacja chłopców zajęła czwartą pozycję w rozgrywkach piłki ręcznej o Mistrzostwo Miasta Rzeszowa. Dziewczynki z klas czwartych zajęły trzecie miejsce w trójboju LA, a starsze koleżanki uplasowały się na czwartym miejscu w czwórboju LA.
   Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Orlik Basketmania. Nasze dziewczynki wygrały bardzo zaciętą rywalizację w turnieju rzeszowskim i awansowały do turnieju makroregionalnego, w którym spotkały się między innymi z zespołami z Bochni, Przemyśla, Niska czy Nowego Sącza plasując się w środku stawki.
   Podsumowując trzeba pogratulować naszym uczniom wyników, zaangażowania, a na przyszłość życzyć im konsekwencji w rozwijaniu pasji sportowej.