Szkolna akcja zbiórki zakrętek – 2015

Szkolna akcja zbiórki zakrętek w tym roku szkolnym dobiegła końca. Zakrętki zbieramy nadal w domu przez wakacje i we wrześniu przynosimy je do szkoły kontynuując akcję. Zakrętki zbierane były od września do maja w każdej klasie i w oddziale ,,O”. Uczniowie przynosili je do szkoły i segregowali kolorami. Poprzez tę akcje pomagaliśmy chorej dziewczynce. Rodzice dziewczynki trzykrotnie w ciągu roku szkolnego odbierali worki z zakrętkami. Firma je skupująca, za ich dostarczenie i posegregowanie kolorami przelewa pieniądze na konto Marysi, które w całości są wykorzystywane na jej leczenie i rehabilitację. Słowa podziękowania jakie skierowała do nas mama Marysi ,,Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i zorganizowanie akcji dla Marysi. Jesteście najlepsi, lżej na sercu jest, gdy myślę o takich wspaniałych ludziach, którzy nam pomagają.  Proszę podziękować wszystkim zaangażowanym w naszym imieniu. Pozdrawiamy serdecznie Panią i wszystkie dzieciaki. Życzymy spokojnych wakacji i dużo wypoczynku”.
    Podsumowując naszą akcję w szkole za rok 2014/2015 ,,Zakręć się i pomagaj”: akcji wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły. Najwięcej zakrętek w klasach i w szkole zebrali uczniowie z klas IV, V i VI.
Suma zebranych zakrętek w klasach:
Klasa VI – 62 185 sztuk – I miejsce w szkole;
Klasa IV -  40  877 sztuk -  II miejsce w szkole;
Klasa V -   31 240 sztuk  -  III miejsce w szkole.

Najwięcej  w klasach zebrali:

Klasa IV – Wróblewski Mateusz  - I miejsce;
                  Porada Małgorzata  -  II miejsce;
                  Piekarska Izabela  -  III miejsce.

Klasa V -   Szyszka Kinga  - I miejsce;
                  Maciołek Piotr  - II miejsce;
                  Florczak Mateusz – III miejsce.

Klasa VI -  Bieszczad Magdalena - I miejsce;
                  Miąsik Paulina  - II miejsce;
                  Bosek Andżelika  - III miejsce.

Pamiętamy wszyscy, że zbierając zakrętki nie tylko pomagamy młodszej koleżance MARYSI, ale także PRZYRODZIE, gdyż nie zaśmiecają nam one środowiska lecz trafiają do punktu skupu i są ponownie przetwarzane do użytku.

wychowawca klasy V
                                           Markowicz Dorota