Zwiedzanie słowiańskiego  grodu

Jak co roku uczniowie klas 2, 3 i  4 w dniu 28 maja udali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do słowiańskiego grodu w Stobiernej k. Dębicy.   Istniejąca od niedawna rekonstrukcja średniowiecznego grodu ma na celu zapoznanie z życiem codziennym dawnych Słowian. Pokazano nam gród, zaprezentowano także dawne rzemiosła. Mogliśmy podczas warsztatów lepić garnki gliniane (dziewczynki), a także próbować swoich sił w kowalstwie (chłopcy). Szczególne  zainteresowanie wywołał pojedynek wojów, którzy walczyli na miecze. Strzelanie z łuku też było nie lada atrakcją. W trakcie zwiedzania był   czas na pieczenie kiełbasek. Czas wspólnego posiłku wypełniony był  wesołymi rozmowami oraz żartami . Uczniowie z zaangażowaniem spędzali każdą chwilę programu wycieczki. Oryginalną pamiątką wizyty w słowiańskim grodzie  pozostaną dzieciom  tarcze, które w ramach warsztatów wykonywali własnoręcznie według własnych koncepcji.
wych. kl.3
Zofia Herba