Uroczystość Dnia Mamy i Taty w naszej szkole

Dzień Mamy i Taty-  bez niego kalendarz uroczystości szkolnych byłby niepełny. Zorganizowany przez dzieci jest najbardziej wzruszający, a jednocześnie pełny miłości i podziwu dla najukochańszej dla każdego dziecka osoby. Z tej właśnie okazji 26 maja 2015 roku odbyła się uroczysta akademia zadedykowana rodzicom naszych uczniów. Sala, na której licznie zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie stała się sceną, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bogaty program artystyczny, w który włożyli mnóstwo pracy i wysiłku aby jak najlepiej zaprezentować nie tylko swoje umiejętności, ale by również w jak najlepszy sposób wyrazić swoją wdzięczność rodzicom.
   W programie uroczystości znalazły się: prezentacja piosenki klasy II, podziękowania klasy III, recytacja wierszy i piosenki uczniów klasy IV oraz piosenka solowa uczennicy klasy VI, Agaty Czopik, a także chórku Pauliny Miąsik, Jagody Szeteli, Eweliny Nowak, Patrycji Borowiec, Rozalii Banaś. Występy zakończyły się inscenizacją  „Mały Książę”, który został przygotowany przez uczniów klas I, V, VI. W rolach wystąpili: Mały Książę- Mateusz Budzik(VI) i Mateusz Pałka (VI), Róża- Martyna Ferenc (IV), Pilot- Szymon Dudek (V), Geograf- Eryk Hadała (VI), Biznesmen- Kacper Pańczak (V), Pyszałek- Kacper Najdecki (V), Lis- Ewelina Nowak (VI), Węże- Jagoda Szetela i Patrycja Borowiec (VI), Planety- uczniowie klasy Ia, Kontynenty- uczniowie klasy Ib oraz Róże- uczennice klasy Ia i Ib. Narratorzy-  uczennice klasy VI- Rozalia Banaś, Oliwia Kocój oraz Wiktoria Skiba.
   Przedstawienie wywołało wzruszenie i radość rodziców. Udało się również zaskoczyć widownie w momencie finału, gdy na scenie pojawiło się dwóch aktorów odgrywających rolę Małego Księcia, gdyż w trakcie występu aktorzy tak dobrze odgrywali swoją rolę, że trudno było zauważyć, że były to dwie inne osoby. Bogata scenografia, kostiumy, niepowtarzalna muzyka wzbudziły zachwyt wśród przybyłych gości. Przygotowany program artystyczny nagrodzony został licznymi oklaskami. Oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Siorek, wychowawca kl.Ia odpowiedzialną również za reżyserie spektaklu, której pomagała pani Barbara Woźniak, wychowawca kl.IV. Duże słowa podziękowania należą się również nauczycielom przygotowujących uczniów do występów pani Martynie Schmidt, wychowawcy kl.Ib, pani Joannie Kwietniowskiej, wychowawcy kl.II, pani Zofii Herba, wychowawcy kl.III i pani Dorocie Markowicz, wychowawcy kl.V.
   Po prezentacji słowno- muzycznej odbyły się spotkania z wychowawcami klas w salach, w trakcie których uczniowie wręczyli przygotowane dla rodziców własnoręcznie zrobione  upominki. Z pewnością ten dzień pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

wychowawca kl.IV
Barbara Woźniak