Dzień Marchewki w przedszkolu

W dniu 17 kwietnia 2015r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie były ubrane na pomarańczowo. Celem zajęć było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence „Urodziny marchewki”, zabawa zręcznościowa - zajączki na polu marchewkowym, słuchowisko "Królewna marchewka",  omówienie zachowania tytułowej marchewki w wierszu J.Brzechwy,  zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.
   Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym. Przedszkolaki dowiedziały się o właściwościach odżywczych i leczniczych marchewki, a także wymyślały potrawy, które można wyczarować z tego warzywa. W takim dniu nie mogło zabraknąć również degustacji soku marchwiowego oraz surowej, gotowanej i suszonej marchewki. Przedszkolaki wykonały też piękne prace plastyczne.
   Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po  takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Wych. kl.0b
Justyna Adamska-Szałajko