Podróż po Unii Europejskiej szlakami bajek i baśni

26 marca 2015 roku uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w spotkaniu bibliotecznym zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Filię nr 6 w Rzeszowie. Zajęcia prowadziła pani Ewa Nowak- Koprowicz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIZ w Rzeszowie. Pani Ewa Nowak- Koprowicz zaprosiła naszych uczniów w podróż po Unii Europejskiej szlakami bajek i baśni . Dzieci były bardzo aktywne, udzielały licznych odpowiedzi na zadawane pytania, poznawały flagi krajów i wyszukiwały je spośród innych. Poznały potrawy, smakołyki i ciekawe miejsca w wybranych krajach Unii. Bardzo ciekawe okazały się zagadki związane z  charakterystycznymi bohaterami bajek dla danego państwa.  Zajęcia okazały się nie tylko bardzo atrakcyjne ale również wyposażyły naszych uczniów w wiedzę na temat krajów dotąd im nieznanych.

wychowawca kl.Ia
Elżbieta Siorek