Sprawdzian szóstoklasistów

1 kwietnia 2015r. uczniowie klasy VI naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Tegoroczny sprawdzian po raz pierwszy przeprowadzony został w nowej formule. Składał się z dwóch części, pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Po przerwie uczniowie rozwiązywali zadania części drugiej w arkuszach z języka angielskiego. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a dobry wynik pozwala na wybór  innego niż rejonowe gimnazjum. Razem ze świadectwami ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają zaświadczenie z OKE w Krakowie z wynikami sprawdzianu.
wych. kl.VI
Alicja Woźniak