Spektakl „Pinokio” w Teatrze Maska

Dnia 04.12.2014r. uczniowie klas 0a, 0b, Ia, Ib i II wraz z wychowawczyniami udali się do teatru Maska na spektakl pt.”Pinokio”. Sztuka powstała na podstawie powieści Carla Collodiego w reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Tytułowy bohater został wystrugany z drewna przez majstra o imieniu Dżepetto. Drewniana kukiełka, posiadająca ludzkie cechy sprawiała kochającemu ojcu mnóstwo kłopotów i zmartwień. Pinokio wyruszając w świat na własnej skórze doświadczył, iż egoizm, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Na szczęście tak jak w większości bajek bywa - wszystko dobrze się skończyło. Determinacja i wielka miłość do ojca pomogły przezwyciężyć wszelkie trudności i Pinokio wrócił szczęśliwie do domu. Młodym widzom bardzo podobał się zaprezentowany spektakl,  dzieci uzmysłowiły sobie, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale sztuką jest wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość. Spotkanie z tym bohaterem było świetną okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat prawdy, dobroci i miłości.
wych. kl. 0a
Monika Kmieć