Pokaz ptaków drapieżnych

Niecodzienna lekcja przyrody miała miejsce w naszej szkole dnia 1 grudnia. Pan Grzegorz Laskowski z Kraśnika zaprezentował nam 4 ptaki drapieżne. Uczniowie mogli zobaczyć je z bliska, zaobserwować w locie, a także wysłuchać wielu ciekawych informacji na ich temat. Wybrani uczestnicy lekcji mieli również okazję założyć rękawicę i czekać, aż wyląduje na niej ptak. Naszymi skrzydlatymi gośćmi byli:
Maja - sowa płomykówka, ma bardzo dobry słuch, potrafi usłyszeć bicie serca myszy biegnącej pod śniegiem. Ma piórka w kształcie serduszka na głowie, które działają jak talerz anteny satelitarnej. Może kierować jednym uchem w jedną stronę, a drugim w inną.
Frugo - sowa - puchacz. Ma pomarańczowe oczy, dzięki którym widzi o świcie i zmierzchu.
Iron - sokół pustułka. Ten gatunek licznie zamieszkuje Polskę, skrzydła mają kształt trójkąta. Sokoły wykorzystywane są do płoszenia innych ptaków np. na lotniskach.
Jake - jastrząb - potrafi polować w stadach.
Więcej informacji na stronie www.ptakidrapiezne.pl

Agnieszka Stec