Święto Niepodległości

W dniu 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty poranek z okazji Święta Niepodległości. Świąteczna scenografia w sali przystrojonej w barwy biało-czerwone, odświętne stroje oraz biało-czerwone kotyliony uświetniły naszą uroczystość.
   W tym roku lekcji patriotyzmu uczyli się nasi najmłodsi-uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Przekonywująco pokazali, że w małym ciele tkwi wielki duch. W atmosferę powagi wprowadził wszystkich uczestników uroczysty taniec z flagą oraz przepięknie zaśpiewana Rota.  Inscenizacja ,,11 Listopada’’ przypomniała wszystkim uczniom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. Na naszej uroczystości nie zabrakło również poezji patriotycznej. Wiersz Wł. Bełzy ,,Wyznanie wiary dziecięcia polskiego" poruszył serca dzieci. Taniec do pieśni żołnierskiej ,,Przybyli ułani…” oraz improwizacja ruchowa do podkładu muzycznego ,,Jak długo na Wawelu” wprowadziła w nastrój radosnego świętowania. Montaż słowno- muzyczny zakończony został uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
   Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasi najmłodsi uczniowie uczą się  patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe. Drugoklasiści i trzecioklasiści zdali swój egzamin z historii i udowodnili, że posiadają dużą wiedzę o Polsce, naszej  Ojczyźnie.
   Scenariusz uroczystości przygotowały: wych. kl.II J. Kwietniowska  i wych  kl.III  Z. Herba

wych. kl.III
Zofia Herba