Pamiętamy o tych , którzy odeszli....

6 listopada 2014 roku  klasa Ia i klasa I b udały się na Stary Cmentarz w Rzeszowie przy ul. Targowej. Dzieci z zaciekawieniem i zadumą oglądały cmentarne nagrobki oraz uczciły pamięć walczących za Ojczyznę pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych i przy Grobie Ofiar II wojny światowej. Następnie uczniowie zatrzymali się przy pomniku na ul.Szopena, poświęconym żołnierzom AK, którzy oddali życie za Polskę na polach bitew, w czasie ostatniej wojny. Ostatnim miejscem, przy którym zatrzymali się uczniowie był pomnik Krzyż, postawiony jako pierwszy w Polsce pomnik ofiar komunizmu. Dzieci w skupieniu modliły się za poległych i zapalały symboliczne znicze.

wych. kl.Ia
Elżbieta Siorek