Yamaha – szkolne audycje muzyczne

W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziału ,,O”, uczniowie klas I - III oraz IV-VI naszej szkoły biorą udział w cyklu audycji umuzykalniających organizowanych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie.Głównym celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów muzycznych oraz zapoznanie z pewnym zakresem tematów z dziedziny muzyki. Tematy te podane są w formie przystępnej, dostosowanej do możliwości percepcyjnej odbiorców, zarówno ucznia I klasy jak i VI klasy. Audycje prowadzone są przez muzyków - nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha nowoczesnymi, interaktywnymi metodami. Uczniowie podczas zajęć oprócz walorów poznawczych, rozbudzają swoje zainteresowanie muzyką.
   W dniu 8 października odbyła się pierwsza audycja muzyczna, gdzie prezentowane były instrumenty strunowe, szarpane czyli gitary. Muzycy przedstawili najpopularniejszą gitarę klasyczną oraz elektro–klasyczną, basową, banjo, elektryczną i niewielką ukulele. Każdy mógł usłyszeć różnorodność brzmienia instrumentu w znanym utworze muzycznym a nawet spróbować zagrać na nim.
   Spotkanie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i na pewno zachęciło uczniów do kolejnych audycji, które będą odbywać się w naszej szkole co dwa miesiące.

nauczyciel muzyki
                                Dorota Markowicz