Spotkanie z Policjantami

Dnia 8 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także dziennikarzy gazety codziennej „Nowiny”. Głównym celem spotkania było przypomnienie najmłodszym uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
   St. asp. Anna Szpond–Sitek oraz asp. Tomasz Strzelczyk poruszyli wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Zwrócili także uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Uczniowie klas pierwszych otrzymali od przedstawicieli gazety elementy odblaskowe, które zostały ufundowane przez GDDKiA. Ważnym punktem pogadanki było także przypomnienie podstawowych numerów alarmowych, które jak się okazało dzieci bardzo dobrze znają. Mundurowi zwrócili także  uwagę na to, iż uczniowie samodzielnie mogą kierować rowerem po drodze publicznej  jedynie wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dokument ten można uzyskać w szkole, po ukończeniu 10 lat i zdaniu egzaminu z przepisów ruchu drogowego. W przeciwnym razie powinni być pod czujną opieką osoby dorosłej. Rozmowa z policjantami była dla dzieci dużą atrakcją, dała możliwość sprawdzenia swej wiedzy, a także zdobycia nowych wiadomości na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią.
   Za udzielenie cennych rad i wskazówek, oraz obdarowanie najmłodszych upominkami serdecznie dziękujemy.

wychowawca kl. 0a
Monika Kmieć