Przystanek  Olimp

13.03.2014r. uczniowie kl. IV-VI obejrzeli sztukę „Przystanek Olimp” w wykonaniu krakowskiego Teatru Współczesnego. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, ponieważ oprócz wartości poznawczych umiejętnie wkomponował w sztukę elementy humorystyczne, co przypadło widzom do gustu. Przedstawienie było świetnie opracowaną lekcją powtórzeniową o mitach i wierzeniach greckich. Jeszcze jednym atutem tej sztuki było to, że uczniowie mogli zobaczyć, jak można wykorzystać efekty specjalne w tradycyjnej sztuce.
   Przed spektaklem uczniowie mieli możliwość obejrzenia w pasażu Millenium Hall wystawy pt. ,,Bliźniemu swemu”. Przedstawione tam prace malarskie współczesnych wybitnych artystów polskich przeznaczone są na sprzedaż, a dochód z aukcji przekazany będzie na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
nauczyciel jęz. polskiego
Barbara Woźniak