Wyjazd  do  kina Helios na film ,,Największy z cudów” - klasy IV i V.

W dniu 5 grudnia 2013 uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do kina Helios na film ,,Największy z cudów” w wymiarze 3D. Zanim udali się oni do kina, obejrzeli nowo odsłonięty w Rzeszowie pomnik Łukasza Cieplińskiego. Kolejnym  punktem wycieczki był pomnik generała Władysława Sikorskiego. Uczniowie obejrzeli go w ramach realizowanej na lekcjach tematyki ,,Zabytki i pomniki mojego miasta”.
   Następnie wszyscy udali się do kina. ,,Największy z cudów” jest filmem animowanym  Bruce M.Morrisa, reżysera takich filmów jak np. „Pocahontas”. Bohaterowie filmu, trzy spotykające się przypadkowe osoby mają rożne kłopoty życiowe. Rozstrzygają  je dzięki swojej wierze a pomocne im są bardzo, wszechobecne dobre anioły, które doradzają i wskazują właściwą drogę w ich życiu. Wygrana walka dobra ze złem, otwartość na  dobre rady aniołów pozwala poszukującym bohaterom filmu wyjść szczęśliwie ze swoich problemów i kłopotów życiowych. To czego doświadczają, zmienia ich życie już na zawsze. Muzykę do „Największego z cudów” napisał nominowany do Oscara Mark McKenzie, który aranżował ścieżkę dźwiękową do filmu „Tańczącego z wilkami”. Pracował on również przy filmach: „Spiderman” i „Epoka Lodowcowa 2: Odwilż”.
   Wychodząc z kina uczniowie zajrzeli jeszcze do Mc Donalda, aby kolejnym miłym akcentem zakończyć swoją szkolną małą wycieczkę.
wychowawca klasy IV
                                Markowicz Dorota