Lekcja muzealna

Uczniowie klasy II i III w dniu 14 listopada stawiali pierwsze kroki w historię. Podczas zajęć edukacyjnych  w Muzeum  Okręgowym w Rzeszowie odbywali podróż w odległą przeszłość, by poznać pradzieje Polski  południowo- wschodniej. Ciekawie  prowadzone  zajęcia, oparte na bogatych zbiorach stałej wystawy archeologicznej ,,ODKOPANA  PRZESZŁOŚĆ’’ zaprezentowały życie człowieka w różnych aspektach jego życia, od czasów epoki kamienia łupanego do średniowiecza. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali różnorodne formy narzędzi, broni, ozdób oraz naczyń. Ciekawą część ekspozycji stanowiły stroje, obrazujące ówczesne zróżnicowanie  społeczne. Osobliwie ciekawa dla uczniów była prezentacja, w formie animacji komputerowych wybranych procesów technologicznych np. wytapianie żelaza. Ta forma obrazu objaśniła często bardzo skomplikowane- trudne procesy wytwarzania, a tym samym  rozwój cywilizacyjny człowieka.
   Ze szczególną uwagą uczniowie śledzili wizualizację multimedialną eksponatów muzealnych w 3D, jak również sposoby tworzenia muzeów wirtualnych. Zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze, w formach dostosowanych do małych odbiorców, pozwoliły poznać życie Praprzodków w sposób przystępny i bardzo atrakcyjny.
wych. kl II
   Z. Herba