Kwesta na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta

Kwesta albertyńska została przeprowadzona przez członków SKC przy SP 9 - 1 listopada na cmentarzu parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie w godz. 9:00 do 13:00. W Rzeszowie i okolicach wzięło w niej udział ok. 1,5 tys. wolontariuszy, głównie młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, podopieczni i pracownicy schroniska dla bezdomnych, ale też przedstawicie władz miasta i województwa. Przygotowano w sumie ponad 600 puszek. Wolontariusze w ubiegłym roku zebrali ok. 115 tys. zł. Rekordowy był rok wcześniejszy, kiedy mieszkańcy ofiarowali ponad 120 tys. Aleksander Zacios, prezes Towarzystwa liczy, że i w tym roku datki przekroczą 100 tys.
   Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na bieżącą działalność Towarzystwa, a więc na pomoc ludziom bezdomnym i biednym.
 ks. Grzegorz Wolan