Wycieczka  kl.IV-VI do Wieliczki i Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu

W dniu 13.06.20013r. uczniowie  wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wieliczki i Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Około godz.11 rozpoczęliśmy zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, a zakończyliśmy o 14. Następnie udaliśmy się do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Wioska usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie, pośród malowniczych plenerów i ekologicznie czystych terenów Beskidu Wyspowego. Specyficzna lokalizacja wioski, umożliwia wypoczynek z dala od zgiełku. W wiosce uczniowie zobaczyli: naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolne pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge - specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry... i wiele, wiele inny rzeczy. Mogli także postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy, jak też uczestniczyć w oryginalnych grach i zabawach.
   Wycieczka była bardzo udana, uczniowie byli zachwyceni  zwiedzanymi zabytkami i zabawami, pogoda też dopisała. Z wycieczki powróciliśmy po 20.

wych kl.V
Barbara Woźniak