Mikołajki w szkole

Wizyta Świętego Mikołaja w klasie „0”
   W czwartek 6 grudnia wszystkie dzieci z klasy „0” z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci  pięknymi prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. To magiczne spotkanie  upłynęło w miłej atmosferze, na pożegnanie Mikołaj obiecał, że wróci znów za rok. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i kontakt z biurem Świętego Mikołaja.
wych. kl.0
Monika Kmieć

Pierwsza klasa mikołajki spędziła w kinie Zorza. Uczniowie obejrzeli film „Renifer Niko ratuje brata” w3D. Jest to opowieść przedstawiająca maluchom w sposób ciekawy i pozytywny życie małego renifera Niko. Główny bohater Niko wychowywał się bez ojca i największym jego problemem było opanowanie sztuki, która wymaga poczucia wewnętrznej radości. Ta wymowna  metaforana relację między szczęściem dziecka a szczęściem rodzinnym prowadzi do prawdy, że maluchy najlepiej rozwijają się w pozytywnym, sprzyjającym środowisku rodzinnym. Uczniowie klasy pierwszej z zainteresowaniem śledzili losy i przygody  tytułowego bohatera oraz postaci, z którymi był on związany.
wych.kl. I
 Zofia Herba
   10 grudnia klasa II z okazji mikołajek była w „Fantazji” w Rzeszowie – największym podkarpackim centrum rozrywki dla dzieci. Dzieci podczas zabawy korzystały z labiryntu rur, zjeżdżalni i basenu z piłkami. Wróciły zadowolone do szkoły. Bardzo przyjemnie wspominały ten dzień.
wych. kl.II
Elżbieta Siorek

Klasa III już 4 grudnia z okazji Mikołaja wyjeżdżała do Kina Helios na film „Renifer Niko ratuje brata”. Po filmie rodzice zaprosili swoje pociechy do Mc Donalda na wyśmienity poczęstunek.
wych. kl.III
Jadwiga Reizer

Z okazji mikołajek klasa IV 6 grudnia wybrała się do kina Helios na film 3D "Hotel Transylwania". Po filmie poszliśmy do Mc Donalda na ulubione przez dzieci smakołyki. Mimo mrozu wróciliśmy zadowoleni  z miło spędzonego dnia.
wych. kl.IV
Alicja Woźniak

Najpiękniejsza sztuka…
   Uczniowie kl.V  i VI obejrzeli 5.12.2012r. sztukę pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Po spektaklu wszyscy byli zachwyceni inscenizacją głośnej powieści Lucy Maud Montgomery pod tym samym tytułem. To ulubiona lektura dziewczynek małych i dużych. Musical na podstawie tego utworu w reżyserii Jana Szurmieja trafił w gusta wszystkich uczniów, jednym słowem: wspaniały spektakl familijny. Bogatą scenografię opracowała: Sabina Bicz choreografę: Jan Szurmiej muzykę: Zbigniew Karnecki. Obsada aktorska to: Joanna Baran, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska, Barbara Napieraj, Małgorzata Pruchnik, Beata Zarembianka, Robert Chodur, Grzegorz Pawłowski, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Aleksander Janiszewski, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Wojciech Kwiatkowski.
wych.kl  V
Barbara Woźniak