Obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2010 r. o godz. 17 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 92 rocznicy Odzyskania  Niepodległości. Na akademię przybyli zaproszeni goście, mieszkańcy osiedla Biała, uczniowie, rodzice. Uroczystość została przygotowana przez uczniów kl. V i VI. Świętowanie tej uroczystości rozpoczął odśpiewany przez wszystkich hymn. Po nim uroczystym tańcem poloneza uczniowie zaprosili gości do obejrzenia programu. W programie uroczystości były: piękne recytacje patriotycznych wierszy w wykonanym: N. Jakubowskiej, W. Przysady, W. Szeteli, R. Paliwody, A. Skiby oraz inne teksty recytowane przez uczniów kl. VI  W.Buż, K. Najdecką, K. Kowalczyk, A. Mikułę, M. Czechowicza, J. Salę, B. Palczewskiego, D. Skibę, P. Gieronia, K. Balawendra. Z pewnością piękna recytacja nie oddałaby w pełni walorów tej uroczystości, gdyby nie pieśni patriotyczne. Szczególne wyróżnienie należy się tercetowi: N. Jakubowskiej, A. Książek, M. Rudkowi za piosenkę ,,Bywaj dziewczę zdrowe’’. Całą uroczystość uświetniały dekoracje, na które składały się: symbole narodowe, piękne, brzozowe krzyże wykonane przez uczniów: K. Balawendra, P. Gieronia, R. Paliwodę, prace plastyczne uczniów kl. II -VI, a także inne dekoracje, jak biało-czerwone róże wykonane przez uczennice kl. IV- K. Czechowicz i K. Stolarską. Salę ozdabiała także dekoracja przedstawiająca ,,Drogę Polski do wolności”, którą wykonały A. Skiba i N. Jakubowska. Oprócz dekoracji na uwagę zasługiwały także stroje, w których występowali uczniowie. Wszystko, co zostało zaprezentowane podczas akademii było takie piękne, nasze, polskie. Uroczystość przypominała zebranym, czym jest dla człowieka wolność ojczyzny wywalczona i upragniona przez pokolenia Polaków, którym została odebrana. To im między innymi uczniowie naszej szkoły złożyli hołd wdzięczności za to, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie.

nauczyciel j. polskiego
Barbara Woźniak