Apel ekologiczny

We wrześniu już po raz 17-ty organizowana była w Polsce Akcja Sprzątania Świata. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej akcji to: Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady.
   Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole w dniu 24.09.2010r apel ekologiczny dla klas 0 - 3, na którym uczniowie klasy VI przedstawili scenkę ekologiczną pt: Jak rozweselić Ziemię? Gromadka dzieci spotyka chorą, zmęczoną i bardzo smutną Ziemię, która żali się, że ludzie o nią nie dbają, ciągle ją zaśmiecają. Dzieci postanawiają pomóc Ziemi, sprzątają śmieci, segregują je. Scenka uświadomiła dzieciom różnorodność odpadów zalegających w środowisku, potrzebę ich segregacji i znaczenie recyklingu.

Elżbieta Stanio
nauczyciel przyrody