Dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego

Podobnie, jak w ubiegłym roku, również i teraz, w naszej szkole odbywać się będą zajęcia z języka niemieckiego dla chętnych uczniów. Zapraszam przede wszystkim osoby z klasy szóstej z dotychczasowej grupy, które sumiennie pracowały i uczęszczały regularnie na lekcje. Zgłosić się mogą również uczniowie  z innych klas, jeśli poważnie zainteresowani są nauką drugiego języka.
     Zaczniemy od powtórzenia wiadomości  już zdobytych, aby je utrwalić,  czy ewentualnie zapoznać z nimi nowe osoby. (Słownictwo to np.: kolory, liczby, nazwy przyborów i przedmiotów szkolnych, nazwy państw…, zagadnienia gramatyczne: rodzajniki, nazwy zaimków osobowych, odmiana czasownika, liczba mnoga rzeczownika… ).Będziemy ćwiczyć rozumienie ze słuchu dzięki nagraniom z płyt, proste konwersacje potrzebne w różnych sytuacjach życiowych, pisanie krótkich listów, maili do kolegów z innych krajów – niektóre z nich wyślemy, gdyż mamy kontakt z pewną szkołą w Niemczech. Zajęcia odbywać się będą w pracowni językowej, a więc będziemy korzystać w pełni z jej wyposażenia. Myślę, że lekcje te przydatne będą zarówno, aby przygotować się do nauki niemieckiego w gimnazjum, lecz również, aby zdobyć podstawy kolejnego języka obcego, co w obecnych czasach jest bardzo istotne.
     Zapraszam w poniedziałki o godzinie 12.35 do sali nr 26.

nauczycielka języka angielskiego oraz niemieckiego
Agnieszka Stec