Konkurs plastyczny "Album o Fryderyku Chopinie"

Rok 2010 został ogłoszony w Polsce Rokiem Chopinowskim z okazji 200 rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. W związku z tym w kraju odbywa się wiele uroczystości, konkursów, wystaw poświęconych temu wielkiemu artyście.
     W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Album o Fryderyku Chopinie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Celem tego konkursu było przypomnienie sylwetki i twórczości Fryderyka Chopina poprzez wykonanie albumu o tym wielkim artyście. Konkurs miał też za zadanie rozwijanie pomysłów plastycznych, wrażliwości estetycznej oraz prezentację twórczości dziecięcej.
     Z każdej szkoły biorącej udział w konkursie mogło wziąć udział tylko cztery osoby. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział następujące uczennice: Anna Skiba, Katarzyna Kowalczyk z klasy V oraz Kamila Grzyb i Joanna Książek z klasy VI. Na konkurs wpłynęły prace z 9 rzeszowskich szkół podstawowych. W kategorii wiekowej IV-VI drugie miejsce otrzymała Joanna Książek z klasy VI. Wykonała ona bardzo ciekawy album nie tylko pod względem treści, ale też ze względu na oryginalną oprawę plastyczną. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy.

nauczyciel plastyki
                                    Markowicz Dorota