Spotkania z psychologiem

W dniu 11.03.2010 roku rozpoczęły się w naszej szkole spotkania z psychologiem. Zajęcia w klasach III i IV prowadziła pani psycholog Magdalena Kusz z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rzeszowie. Jest to 4 – godzinny cykl zajęć obejmujący też klasy V i VI.
     Temat zajęć w klasie III to: „Wiem, umiem, potrafię". Były to zajęcia rozwijające kompetencje społeczne i umiejętność komunikacji. Zwrócono uwagę na używanie zwrotów grzecznościowych na co dzień, a bycie miłym pozwala na znalezienie wielu przyjaciół. Każdy z uczniów mógł powiedzieć coś  o sobie i dowiedzieć się jak postrzegają go inni.
     W klasie IV poruszono temat : „Dbam o zdrowie". W formie pogadanki zwrócono uwagę na aspekty zdrowia fizycznego i psychicznego. Uczniowie wykazywali się pomysłami jak zmienić złe nawyki w odżywianiu, wskazywali na znaczenie aktywności fizycznej. Zajęcia rozwijały też umiejętności pracy zespołowej.
     W klasie V odbędą się zajęcia o tematyce : „Znam swoją wartość"  mające na celu rozwinięcie poczucia własnej wartości , pozwalające zwrócić uwagę na słabe i mocne strony każdego z uczniów.
     W klasie VI omówione będzie zagadnienie : „Bezpieczeństwo w sieci". Zwrócona zostanie uwaga na korzyści  i zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Prowadzący uprzedzi uczniów przed skutkami udostępniania  własnych danych w sieci. Każdy internauta zobowiązany jest do zachowania kultury w czasie korzystania z Internetu oraz szanowania i nienaruszania praw innych.

Elżbieta Stanio

Spotkanie w klasie IV