Spotkanie edukacyjne w teatrze "Maska"

10 grudnia 2009r. uczniowie klas I, II i III pod opieką pani Z. Herby, E. Siorek i J. Reizer wzięły udział w drugim spotkaniu edukacyjnym Teatru „Maska”, z konstruktorem lalek. Artysta przedstawiał dzieciom różnorodne konstrukcje lalek teatralnych, sposoby wykonywania rekwizytów oraz kostiumów dla nich. Pokazywał i demonstrował uczniom sposoby poruszania lalkami zmechanizowanymi, pacynkami, lalkami na patyku do sztuki z parawanem, lalkami estradowymi. Następnie dzieci oglądnęły sztukę pt. „Gwiazdka Pana Andersena”, która opowiada o starych, zużytych zabawkach pozostawionych na strychu i zapomnianych przez wszystkich. Zabawki przywołują w pamięci zeszłoroczną Wigilię, której były ozdobą. Szczególnie próbują przywrócić blask starej choince. Udaje im się stworzyć świąteczną atmosferę i ożywić wspomnienia. Sztuka bardzo pięknie wprowadza widzów w zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Elżbieta Siorek
wychowawca kl. II

Spotkanie z konstruktorem lalek

Spotkanie z  lalkami