Szkoła Podstawowa w Białej

89 - rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Świętowanie 89 – rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole rozpoczęło się 9 listopada 2007r. o godz. 9.00..
     Po wysłuchaniu hymnu uczniowie kl. VI przybliżyli zebranym historię polskiej drogi do wolności. W scenkach zostały przedstawione tragiczne i smutne chwile dla naszej Ojczyzny, lata kolejnych zaborów oraz te, które na krótko budziły nadzieję Polaków na utraconą wolność. Recytacja i śpiew podkreślały patriotyczny charakter akademii. Do historii szkoły przejdzie solowe wykonanie „Roty” przez Joasię Książek z kl.IV oraz „Bywaj dziewczę zdrowe” przez Konrada Banasia z kl.VI. Bardzo ładną scenkę przedstawiły: Gabrysia Jamrozik, Karolina Wielgosz, Joasia Szyszka, Agnieszka Kwaśny z kl.VI, obrazujacą zagarnięcie Polski przez Prusy, Austrię i Rosję. Szczególną uwagę widzów przyciągały także dekoracje przygotowane przez uczniów kl.VI: Anetę Micał i Krzysztofa Czechowicza. Wszyscy szóstoklasiści byli doskonale przygotowani do występu, który wzbudził duże zainteresowanie widzów.
     Uroczystość w pełni oddawała to, co bez wątpienia powinno być bliskie każdemu Polakowi - ojczyste dzieje. Poprzez uroczyste obchodzenie dnia 11 listopada przekazujemy pamięć o nim kolejnym pokoleniom Polaków.

Prace uczniów kl.V o tematyce patriotycznej wykonane na lekcji plastyki:

Kasia Bereś

Paulina Buż