Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

XXI  Rajd pieszy szkół podstawowych gminy Tyczyn

Dnia 20 maja 2006 roku odbył XXI Rajd Pieszy Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Trasa rajdu naszej grupy prowadziła ze Szkoły Podstawowej w Białej do Szkoły Podstawowej w Budziwoju. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas V i VI naszej szkoły oraz opiekunowie: pani Alicja Woźniak i Dorota Markowicz. Każda z grup z sześciu szkół gminy Tyczyn – Biała, Borek Stary, Hermanowa, Kielnarowa, Matysówka i Tyczyn szła dowolnie wybraną  przez siebie trasą szlakami gminy Tyczyn.  Miejscem wspólnego spotkania była Szkoła Podstawowa w Budziwoju. Wędrowaliśmy przez pola i łąki. Odpoczywając po drodze, robiliśmy sobie zdjęcia na tle zielonych łąk i kwitnących drzew. O tej porze roku piękno naszych pól i łąk jest szczególne - bo wiosenne. Śpiewaliśmy również naszą rajdową piosenkę:
     Kto dzisiaj przybył do Budziwoja
     niech rzuci smutki swe na raz
     witamy wszystkich ze szkoły w Białej
     więc cieszmy się tu wszyscy wraz.

Ref. Wędrowaliśmy przez polny szlak
             podziwialiśmy nasz piękny świat
             i uczyliśmy się razem teeeeż,
             gdzie na turystyczną trasę razem wejść.  /2x
  Około 13.00 dotarliśmy na miejsce do szkoły w Budziwoju. Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki rajdowe i posilili się gorącym posiłkiem. Następnie obejrzeliśmy występ dwóch zespołów tanecznych - cheerleaders ze Szkoły Podstawowej w Budziwoju. Kolejnym punktem rajdowego spotkania był konkurs ,,Czy znasz naszą gminę?” Do konkursu stanęło 7 grup: Biała, Budziwój, Borek Stary, Hermanowa, Kielnarowa, Matysówka i Tyczyn. Należy przyznać, że pytania turniejowe nie były łatwe. Trzeba się było wykazać wiedzą z przeszłości regionu od czasów Kazimierza Wielkiego do współczesności. W tej rywalizacji zajęliśmy 4 miejsce. Po konkursie z wiedzy o regionie na boisku sportowym odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP w Budziwoju. Równolegle z tym turniejem na boisku odbywały się konkurencje sprawnościowo – zręcznościowe. Były to m.in. takie konkurencje jak: transport mrówek, zaplątani, slalom z zawiązanymi oczami, bieg parami ze związanymi nogami i inne. W tej konkurencji wygrała grupa z Białej zajmując I miejsce. Pięć dziewcząt z naszej drużyny wykazało, że są najbardziej zwinne i zręczne w tych konkurencjach. W nagrodę dziewczęta otrzymały piłki do gry w siatkówkę. Ostatnią rywalizacją był konkurs plastyczny pt. ,,Impresje rajdowe”.Cztero osobowe zespoły z każdej szkoły miały wykonać wspólna pracę w technice pasteli. Tematem pracy był pejzaż z Mikroregionu Doliny Strugu, w którym widoczny miał być charakterystyczny element architektury. Ten konkurs wygrała grupa z Hermanowej. Dziewczęta narysowały piękną przydrożną kapliczkę, a w tle pejzaż z naszego regionu.
     Po zakończeniu wszystkich konkursów nagrody zwycięzcom wręczał burmistrz Miasta i Gminy Tyczyn pan Kazimierz Szczepański, który zaszczycił rajdowe spotkanie swoją obecnością.

Czy znasz naszą gminę?

Impresje rajdowe