Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Lubimy ortografię
    27 marca br. już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III. Organizatorem konkursu „Mały Mistrz Ortografii” w tym roku była Szkoła Podstawowa w Białej. Po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich szkołach, w Białej spotkało się 27 najlepszych w ortografii.
   Przed rozpoczęciem konkursu wszyscy obejrzeli inscenizację pt. „Zmagania z ortografią”, przygotowaną przez nauczycieli nauczania zintegrowanego Jadwigę Reizer, Zofię Herbę i Elżbietę Siorek. Postacie bajkowe występujące w inscenizacji prezentowały zagadki, rebusy, łamigłówki oraz wierszyki, które utrwalały znane dzieciom zasady ortograficzne.

Inscenizacja "Zmagania z ortografią"

Mali aktorzy
   Po przedstawieniu rozpoczął się konkurs. Uczniowie rozwiązywali testy ortograficzne, przygotowane przez Elżbietę Siorek. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. W czasie przerwy przygotowano dla dzieci  mały poczęstunek. Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Wielu z nich, bo aż  16 osób rozwiązało je bezbłędnie. Świadczy to o wysokim poziomie umiejętności ortograficznych naszych najmłodszych. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Zmagania z testami

Laureaci konkursu