Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Najlepsi z matematyki i przyrody
III Gminny Konkurs  Matematyczno – Przyrodniczy

W naszej szkole 10 stycznia 2006r. odbył się II etap ( finał ) III Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Organizatorem tego konkursu byli nauczyciele naszej szkoły : Elżbieta Stanio (nauczyciel przyrody) i Alicja Woźniak (nauczyciel matematyki). Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy, szkolny odbywał się w każdej szkole 15 grudnia 2005r.i wyłonił trzech najlepszych uczniów danej szkoły, a drugi wyłonił laureatów. W II etapie wzięło udział 19 uczniów ze Szkół Podstawowych w Budziwoju, Białej, Borku Starym, Matysówce, Kielnarowej, Hermanowej i Tyczyna.
Jury złożone z nauczycieli- opiekunów uczniów wyłoniło  laureatów, którymi zostali:
-    I miejsce – Anna Bukała ze Szkoły Podstawowej w Białej
-    II miejsce – Anna Biega ze Szkoły Podstawowej w Borku Starym i Ewelina Czenczek ze Szkoły Podstawowej w Kielnarowej
-    III miejsce – Monika Zięba ze Szkoły Podstawowej  w Kielnarowej
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy z rąk pana Burmistrza Kazimierza Szczepańskiego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Zmagania z zadaniami Uczestnicy konkursu z opiekunami i Burmistrzem
  Konkurs był wyzwaniem i mobilizacją sił przed czekającym uczniów klas szóstych egzaminem kończącym Szkołę Podstawową. Konkursy międzyszkolne oprócz walorów kształcących są dobrą formą rozwijania integracji między szkołami naszej gminy. Pozwalają na nawiązanie nowych kontaktów koleżeńskich, wymianę opinii i doświadczeń oraz przyczyniają się do zacieśniania współpracy pomiędzy szkołami. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom matematyki i przyrody, którzy przygotowują uczniów do konkursów i od trzech lat uczestniczą z nimi w konkursach organizowanych w naszej szkole .Zapraszamy nauczycieli matematyki i przyrody oraz ich uczniów do wzięcia udziału w przyszłym roku w IV Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym dla uczniów klas szóstych Gminy Tyczyn.